Nálezy archeologů v Egyptě prokázaly, že masáže lidé znali již před více než třemi a půl tisíci let! Staří Egypťané používali masáže jako součást léčby, což se dochovalo i v Ebersově papyru a v některých hrobkách. Zmiňují se o masáži, olejích,  bylinách a léčebných postupech.

Největší přínos pro vývoj masáží měla Vnitřní kniha Žlutého císaře – čínsky zvaná “Chuang-ti nej-ťing”, jako první lékařský text, datovaný přibližně do 2. století před naším letopočtem. Tato kniha je považována za původní text k čínské tradiční medicíně a popisuje účinky bylin, akupunktury a masáže. Postupem věků, byla kniha nadále upravována a poslední podstatné změny byly provedeny v 8. století.  Můžeme tak říci, že masáže jak je známe dnes, mají 12. století prověřené postupy.

Později se masáže začaly vytrácet a zmínky až do 15. století jsou minimální. Návrat pak zažily v 19. století. Během 1. světové války masáže pomáhaly v rekonvalescenci vojákům. Dnes je masáž jako samostatný obor, ačkoliv kdysi tvořily masáže část léčebného celku. Vývojem po mnoho tisíciletí se masáže různily a každá kultura má tak vlastní masážní postupy.